U NARODNOM POZORIŠTU U BEOGRADU OBELEŽEN DAN POBEDE NAD FAŠIZMOM
U organizaciji Vladinog Odbora za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije, povodom Dana pobede nad fašizmom u Drugom svetskom ratu, u Narodnom pozorištu u Beogradu održana je svečana akademija.
Svečanosti su prisustvovali predsednica Narodne skupštine Republike Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade Đuro Macut, ministri u Vladi, članovi kolegijuma ministra odbrane i načelnika Generalštaba, predstavnici verskih zajednica, diplomatskog kora, kao i veterani Drugog svetskog rata i brojni gosti.
Prisutnima na svečanosti su se obratile predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić i ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja i predsednica Vladinog Odbora za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova Srbije Milica Đurđević Stamenkovski.
Delegaciju Nacionalnog saveta Roma predstavljali su Alisa Šajn, zamenica predsednika Nacionalnog saveta Roma, Jelena Jovanović, pokrajinska poslanica i članica Saveta i Dragan Đorđević, predsednik Odbora za obaveštavanje NSRNM.






